Bierzmowanie 2025
czwartek, 18-09-2025
Dzisiaj o godz.18:00 Jego Ekscelencja ksiądz biskup Jan Glapiak udzielił sakramentu bierzmowania 44 młodym osobom naszej parafii.
Po rozpoczęciu uroczystości przedstawiciele rodziców kandydatów do bierzmowania zwrócili się do księdza biskupa z prośbą o udzielenie sakramentu. Bardzo serdecznie dziękuję trójce rodziców, którzy podjęli się tego wyzwania.
W czasie uroczystości przedstawiciele młodzieży odczytali czytania bibline oraz modlitwę powszechną.
Sam ryt bierzmowania rozpoczął się gromkim odzewem samych bieerzmowanych: "Pragniemy, aby Duch Święty, którego otrzymamy..." Ćwiczyliśsmy to w czasie prób kilka razy i poszło pięknie. Młodzi, jesteście wspaniali!
Raz jeszcze dziękuję Wam i Waszym Rodzicom za przygotowanie uroczystości, zwłaszcza sobotnie porządki. Dzięki również za Wasze świadectwo wiary liczne spowiedzi. Jeszcze raz mogę powtórzyć: jesteście wspaniali!
Dziękuję Panu organoście, Panu kościelnemu, Pani katechetce oraz Pani Renacie - bez których trudno byłoby sobie wyobrazić tak piękną uroczystość. Muzyka, wystrój kościoła, kwiaty... Biskup był pod wrażeniem.
Pamiętajmu w modlitwie o ks. Łukaszu, który przez minione dwa lata przygotowywyał młodzież do sakramentu.
And last but not least - służba liturgiczna, czyli nasi ministranci, którz nie zawiedli :)
Dziękujemy również Fundatorce różańców dla bierzmowanych.
Myślę, że uroczystość się udała.
3 majcie się wszyscy dzielnie i do zobaczenia w niedzielę.
ks. Tomek, proboszcz











































